by Bożena Pustelnik-Szczepańska
Jeśli macie jakieś pytania, prośby, szukacie porad dotyczących makijaży, proszę kierować je na mój adres mailowy: bozena.pustelnik@gmail.com
W miarę możliwości postaram się na wszystkie nadsyłane maile odpowiadać.

Osoby i firmy zainteresowane współpracą również proszę o kontakt: bozena.pustelnik@gmail.com

AKADEMIA URODY

AKADEMIA URODY – demakijaż

Na portalu wzorki.info oraz moim blogu rusza nowy cykl artykułów – Akademia Urody. Co tydzień w serwisie dostępnym pod adresem http://www.wzorki.info/ będę kolejno prezentować rodzaje kosmetyków do makijażu, ich zastosowania oraz sposoby aplikacji. Zapraszam!

W pierwszej części chciałabym przybliżyć Wam demakijaż. Bowiem jest to niewątpliwie najważniejsza podstawa właściwej pielęgnacji naszej twarzy. To właśnie nim każda kobieta rozpoczyna i kończy swój dzień. Demakijaż oczyszcza twarz z kurzu, brudu oraz innych zanieczyszczeń i sebum nagromadzonego w ciągu dnia. Sprawia, że cera nabiera blasku, skóra oddycha, lepiej przyjmuje kosmetyki pielęgnacyjne. Bez względu na to, czy malujemy się, czy też nie, zawsze rano i wieczorem należy oczyścić twarz specjalnymi preparatami odpowiednio dobranymi do rodzaju i potrzeb naszej cery.

Rynek kosmetyczny oferuje różne rodzaje kosmetyków do demakijażu począwszy od tradycyjnych mleczek do płynów dwufazowych czy kosmetyków 3w1.

Mleczka - dostępne na rynku w wielu wersjach, polecane niemal do każdej cery (mieszanej, tłustej, suchej, wrażliwej i normalnej. Użycie samego mleczka nie wystarcza do kompletnego demakijażu twarzy. Każde mleczko należy zmyć wodą lub tonikiem. Ze względu na swoją tłustawą konsystencję pozostałości mleczka na twarzy mogą prowadzić m.in. do zatkania porów.

Toniki - używane w celu zakończenia demakijażu, odpowiednie dla każdej cery. Sam tonik nie zmyje dokładnie makijażu. Zadaniem toników jest głównie odświeżanie twarzy, łagodzenie podrażnień i przygotowywanie do przyjęcia składników nawilżających.

Kremy - stworzone wręcz dla cery wrażliwej i suchej. Bardzo dobrze i szybko zmywają makijaż, świetnie radzą sobie także z makijażem wodoodpornym. Odświeżają i nawilżają skórę.

Śmietanki - idealne do cery suchej lub wrażliwej w każdym wieku. Bardzo delikatnie usuwają zanieczyszczenia z twarzy, niepodrażnianą skóry. Dodatkowo nawilżają i delikatnie natłuszczają skórę. Śmietanki do demakijażu mają konsystencje przeważnie lekkiej emulsji, bardzo dobrze zmywają makijaż oczu jak i całej twarzy.

Pianki - o konsystencji musu, stosowane na zwilżoną wodą twarz. Działają podobnie jak śmietanka czy krem.

Żele - najczęściej stosowane w demakijażu cery tłustej i mieszanej oraz suchej i wrażliwej. Podobnie jak pianki nanosimy na zwilżoną twarz, pienimy. Niektóre z żeli nie pozostawiają tłustej, lepkiej warstwy na twarzy, nie wymagają zmycia wodą.

Chusteczki i płatki - uniwersalne, odpowiednie dla każdego typu cery. Nasączone preparatami oczyszczającymi i odświeżającymi chusteczki idealne sprawdzają się podczas szybkiego demakijażu. Oprócz właściwości oczyszczających nawilżają skórę. Idealne w podróży, praktyczne.

Płyny micelarne - nadają się do każdej cery, perfekcyjnie oczyszczają i usuwają makijaż, świetnie radzą sobie także z demakijażem oczu. Nie podrażniają skóry, łagodzą podrażnienia, zawierają najmniej konserwantów ze wszystkich dostępnych na rynku kosmetyków do demakijażu. Płyny te wyglądają jak woda, ale tak naprawdę są to malutkie kuleczki, które składają się z cząstek hydrofilowych i liofilowych.

Olejki - wbrew pozorom nadają się do cery tłustej i mieszanej. Idealnie usuwają nawet wodoodporny makijaż., nie podrażniają, koją i neutralizują zaczerwienienie skóry. Olejki, w kontakcie z wodą zmieniają swoją konsystencję w mleczną emulsję.

Dwufazowe płyny -stosowane w celu demakijażu oczu, delikatne, nie podrażniają, nawilżają. Nadają się także do zmycia wodoodpornego makijażu. Szczególnie polecane dla wrażliwych oczu i osób noszących szkła kontaktowe.

2w1 - kosmetyki dwa w jednym to połączenie mleczka do demakijażu i toniku. Dokładnie usuwają makijaż, odświeżają skórę, łagodzą podrażnienia. Nie wymagają zmycia wodą.

3w1 - preparaty łączące w sobie właściwości mleczka, toniku i płynu do demakijażu oczu. Idealnie usuwają makijaż (nawet wodoodporny), głęboko oczyszczają, tonizują i nawilżają. Przystosowane dla każdego typu cery.


Jak wykonać demakijaż?
Prawidłowo wykonany demakijaż należy zaczynać od zmycia kosmetyków z oczu. Nasączone preparatem do demakijażu, waciki przykładamy do oczu na kilka sekund. Przez ten czas makijaż doskonale się rozpuści. Przesuwamy płatek kosmetyczny z góry w dół powieki oraz w stronę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oczu. Następnie oczyszczamy całą twarz. Mleczka, śmietanki, kremy, płyny micelarne, kosmetyki 2w1 i 3w1 aplikujemy na wacik kosmetyczny, a następnie przykładamy do twarzy i okrężnymi ruchami delikatnie usuwamy makijaż z policzków, a w kierunku pionowym od brwi do granicy włosów - oczyszczamy czoło. Czynność powtarzamy, aż wacik będzie czysty. Natomiast pianki, żele i olejki nakładamy na zwilżoną twarz, delikatnie masujemy po czym spłukujemy wodą (najlepiej mineralną bądź przegotowaną). Chusteczki bezpośrednio po wyjęciu z opakowania przykładamy do twarzy, lekko dociskamy dłońmi, następnie delikatnie, okrężnymi ruchami zsuwamy chusteczkę z twarzy. Podobnie jak w przypadku demakijażu za pomocą płatków kosmetycznych, czynność powtarzamy dopóki chusteczka będzie czysta. Na koniec przemywamy twarz tonikiem, wklepujemy krem zgodny z potrzebami naszej skóry.

AKADEMIA URODY – baza pod podkład
W drugiej części chciałabym przybliżyć Wam bazy pod podkład. Niewątpliwie baza to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest przedłużenie trwałości makijażu. Jest niezastąpiona podczas „wielkich wyjść” kiedy marzymy o tym, by makijaż przetrwał całą imprezę. Jednak oprócz tej podstawowej funkcji niektóre z baz spełniają rolę kremu, inne doskonale maskują mankamenty cery, świetnie wygładzają skórę, rozświetlają. Niestety nie każda z dostępnych na rynku baz pod podkład jest odpowiednia dla każdego typu cery... więcej na http://www.wzorki.info/

AKADEMIA URODY – korektor
Niezastąpiony w makijażu twarzy z drobnymi defektami skóry, doskonale kamufluje, jest kluczem do uzyskania promiennej twarzy. Wśród większości kobiet to właśnie on – korektor znajduje się na pierwszym miejscu najważniejszych kosmetyków kolorowych.

Niewątpliwie korektory są kosmetykami, które potrafią zdziałać cuda. Jednak źle dobrane lub niedobrze rozprowadzone na twarzy potrafią zaszkodzić. Często wiele kobiet myli korektory zielone z antybakteryjnymi, czy np. jasnobeżowe z rozświetlającymi. Jakie są zasadnicze różnice między nimi? Jakie korektory oferują nam producenci kosmetyków? Kiedy nakładamy korektor? Przed, czy po nałożeniu podkładu? Odpowiedzi na te i inne pytania w kolejnej części artykułu z cyklu AKADEMIA URODY na http://www.wzorki.info/artykuly/akademia-urody-%E2%80%93-korektor/ Zapraszam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz